עזרה למועמדים

הרשמה

3 אפשרויות לשימוש בפלטפורמת helpbook

טוב, אז איך נרשמים?

האם המודעה שלי מתפרסמת מייד?

האם לאחר שארשם אוכל לשנות נתונים?

לחזרה לראש העמוד

3 אפשרויות לשימוש באתר helpbook

שימוש באתר ללא הרשמה

שימוש באתר ללא הרשמה מאפשר התנסות בסיסית הכוללת חיפושים וצפייה במודעות משרה. אבל כדי להפיק תועלת מהאתר, כלומר – למצוא עבודה, דרושה הרשמה.

הרשמה עם חבילה בסיסית בחינם

רישום לאתר בתוכנית ללא תשלום מאפשר למצוא עבודה טובה בנוחות וביעילות:

 • פרסום הפרופיל האישי: הפרופיל האישי יאפשר לך לקבל פניות רק ממעסיקים שנרשמו לאתר. כלומר, משתמשים שאינם רשומים לאתר לא יוכלו לראות את מספר הטלפון שלך.
  בנוסף, לאחר ההרשמה ניתן להוסיף מודעות לתחומי העסקה נוספים - מודעה אחת לכל תחום באתר.
  תחומי התעסוקה באתר helpboo הנk לחי
  טיפול בילדים
  משק בית ובישול
  דוגווקינג וטיפול בחיות
 • בניית פרופיל חזק: העלאת תמונה וסרטון היכרות, התחברות עם פייסבוק, הזנת פרטי ממליצים וקבלת חוות דעת ממעסיקים קודמים שהינם חברי האתר. כל אלה ועוד מחזקים את הפרופיל ואת האמינות שלך ומסייעים במציאת עבודה במהירות. (פרטים נוספים על אפשרויות אלה - בהמשך מסך העזרה).
 • פניה למעסיקים: על מנת להגיש מועמדות למשרות ולראות את פרטי הקשר של מעסיקים יש להרשם לאתר.  צפיה בפרטי קשר של מעסיקים מתאפשרת רק לאחר הגשת מועמדות למשרה. לא תמיד פרטי הקשר של מעסיקים מפורסמים (בתלות בחבילת המעסיק והעדפותיו).
 • שימוש באזור אישי: המרחב האישי שלך באתר בו ניתן להוסיף ולמחוק מודעות, לשנות פרטים אישיים, לכתוב הערות אישיות על מודעות שמצאת ולשמור את מודעות הדרושים המועדפות שלך.

הרשמה עם חבילה בתשלום

חבילה בתשלום נועדה לזרז את תהליך חיפוש העבודה באמצעות הבלטה וקידום של הפרופיל שלך בתוצאות החיפוש. התשלום הינו חד פעמי לתקופה קבועה מראש, והתמורה:

 •  הבלטת הפרופיל שלך באופן ויזואלי כך שיבלוט בין שאר התוצאות.
 •  קידום בחיפוש ובמיון התוצאות הכללי של helpbook
 •  מתן עדיפות ביצירת קשר עם הממליצים שלך והכנסת ההמלצה לאתר.

בתום תקופת החבילה, החשבון יעבור אוטומטית לסטטוס של חבילה בחינם, והמודעות שלך ימשיכו להתפרסם בתוצגה רגילה.

חזרה לתפריט

טוב, אז איך נרשמים?

ההרשמה נעשית במספר צעדים פשוטים ומהירים. כל מה שצריך זה למלא את הפרטים האישיים, להעלות תמונה וסרטון וידאו קצר (בחירה), לתת פרטי ממליצים (בחירה) ולבחור חבילה. חשוב למלא את המידע באופן מלא ולתת מידע ענייני ועדכני.

חזרה לתפריט

האם המודעה שלי מתפרסמת מייד?

לא בהכרח. קליטת המודעה במערכת עשויה לקחת זמן, מרגע הכתיבה ועד לפירסומה בפועל. אנו עושים הכל כדי לעמוד בהתחייבות של עד יום עסקים אחד.

חזרה לתפריט

האם לאחר ההרשמה ניתן לשנות פרטים?

בוודאי, לאחר סיום ההרשמה אפשר לנהל את כל הנתונים שלך דרך האזור אישי. אפשר גם להוסיף מידע ולחזק את הפרופיל בלשונית הפרופיל שלי באזור האישי. חשוב לוודא שהמידע שלך מעודכן ומפורט מספיק במטרה שהפרופיל שלך יהיה אטרקטיבי. אתר helpbook נותן לך הזדמנות לתת מבט מקיף, ממוקד ומקצועי על עצמך - ליצירת רושם חיובי ואמון עוד לפני השיחה הראשונה.

חזרה לתפריט

 

פרסום וניהול הפרופיל

אילו פרטים שלך מפורסמים באתר, ומי רשאי לצפות בהם?

פרטים אישיים?

נסיון רלוונטי

מיקום וזמינות

פרטי התקשרות

ממליצים (שירות ביטא)

וידיאו ותמונה

חוות דעת

אינדקציות נוספות

ריבוי מועמדויות

האם חייבים לשלם בשביל לפרסם מודעה?

מדוע מומלץ וחשוב למלא כתובת מגורים מלאה?

לחזרה לראש העמוד

אילו פרטים שלך מפורסמים באתר, ומי רשאי לצפות בהם?

באתר helpbook יצרנו עבורך אפשרות לבנות פרופיל מקיף ועשיר המציג את כישוריך ורצונותיך ובונה אמון ומהימנות שהינם מדדים חשובים מאוד בסוג המשרות ש-helpbook מתמחה בהן. המידע הבסיסי במודעה שלך יוצג לכל משתמשי האתר, כדי למקסם את כמות הצופים במודעה שלך. אולם, חלק מהמידע המופיע בפרופיל שלך (כגון פרטי הקשר וכו') יהיה מוגן על ידי האתר ויחשף רק למעסיקים המנויים לאתר בחבילה המתאימה (יש כמה סוגי חבילות מעסיקים הנבדלים בין השאר הפרטים הגלויים להם) - זהו אמצעי לסינון פניות, שמבטיח שרק מעסיקים רציניים יפנו אליך. 

חזרה לתפריט

פרטים אישיים?

שם: רק השם הפרטי שלך ולעיתים אות אחת משם המשפחה יוצגו לכולם. השם המלא יהיה חשוף רק למעסיקים הרשומים לאתר בחבילת פרימיום HelpGreen.

כתובת: כדי לשמור על פרטיותך, כתובתך תוצג במפה רק בקירבת מקום ובמרחק אקראי מהכתובת שמסרת. באופן זה הצופים במודעה יראו את אזור המגורים שלך (וכן, המודעה שלך תעלה בתוצאות חיפוש מועמדים לפי אזור). כתובתך המדויקת תמיד תשאר חסויה במערכת האתר.

חזרה לתפריט

ניסיון רלוונטי

במהלך ההרשמה לאתר נדרשים המועמדים למלא שאלון מקיף שנבנה במיוחד עבור המשרה בה הם מעוניינים. פרופיל המועמד מציג מידע רלוונטי לתחום מסוים, כך שפרופיל מועמד לטיפול בילדים יהיה שונה מפרופיל מועמד למשרת ניקיון ובישול. השאלון כולל שאלות עם תשובות של כן/לא וכן שאלות פתוחות - כמו למשל פירוט ניסיון ותחביבים. המטרה הנה לאפשר למועמדים להציג את עצמם בצורה פתוחה עם דגש על אינפורמציה רלוונטית למשרה מסויימת.

חזרה לתפריט

מיקום וזמינות

המועמדים מתבקשים לציין באיזה אזור או יישוב הם מעוניינים לעבוד, ולא בהכרח אזור המגורים שלהם. מה זאת אומרת? מי שגר במקום מסוים ורוצה לעבוד באזור אחר בארץ, יוכל לציין זאת. בנוסף, המועמדים מוזמנים לסמן את הימים והשעות המדויקים בהם הם זמינים לעבודה. מידע זה מופיע כחלק מהמודעה וחשוף לכל משתמשי האתר, על מנת למשוך פונים רלוונטיים.

חזרה לתפריט

 פרטי התקשרות

המועמדים מחויבים למסור במהלך ההרשמה פרטים להתקשרות, על מנת לשמור על אמינות. לבחירה אפשר לפרסם גם טלפון וגם כתובת אימייל. מידע זה חשוף רק למעסיקים המנויים לאתר בחבילת HelpGreen.

חזרה לתפריט

ממליצים

המועמדים מוזמנים למלא שמות של ממליצים, כאשר פרטי הממליצים ישארו שמורים במערכת ולא יופיעו במודעה כלל למעט שם פרטי ואות ראשונה של שם משפחה למטרות אמינות. אנחנו נשתדל לפנות לממליצים בשיחה טלפונית ולקבל מהם המלצה אותה נקליט באישורם וננגיש להשמעה בפרופיל האישי.
אתר helpbook לא יכול להתחייב להקלטת כל ההמלצות, שכן השירות עומד במבחן ותלוי במידת שיתוף הפעולה.
כל משתמשי האתר יכולים לראות האם קיימת באתר הקלטה, אולם, שמיעת ההקלטות זמינה רק למעסיקים רשומים.

חזרה לתפריט

וידיאו ותמונה

המועמדים מוזמנים להעלות או לצלם תמונה וכן להקליט סרטון היכרות קצר. מחקרים בנושא הוכיחו חד משמעית שסרטוני וידאו מהווים שירות חשוב גם למועמדים וגם למעסיקים למטרת התרשמות - עם סיכויים גבוהים פי כמה לפנייה כאשר יש סרטון וידאו. החשיפה הזו אינה מתאימה לכולם ולכן אין חובה להעלת וידאו ותמונה. התמונה חשופה לכל משתמשי האתר, ואילו
הצפייה בסרטון נגישה רק למעסיקים הרשומים באתר.

חזרה לתפריט

חוות דעת

על מנת לייצר מדד אמינות של האתר, מעסיקים שנרשמו בעבר לאתר, או כאלו הרשומים כעת עם חבילת מעסיקים בתשלום רשאים לכתוב חוות דעת על מועמדים.  חוות הדעת חשופות לכל משתמשי האתר.
חזרה לתפריט

חזרה לתפריט

אינדיקציות נוספות

בפרופיל האישי שמוצג באתר מופיעים עוד פרטים המעידים על רצינות ואמינות: האם כתובת האימייל של המועמדים אושרה, האם המועמדים התחברו לאתר באמצעות פייסבוק.
אישור טלפון בעת ההרשמה יש תהליך של אישור טלפון ע"י שליחת מסרון. במידה והטלפון שלך לא מקבל סמסים אנו ניצור איתך קשר. בפרופיל שלך ייראו שמספר הטלפון שלך אושר.

 

אישור אימייל נשלח בעת ההרשמה לתיבת האימייל שמסרת, עם קישור לאישור אימייל. לחיצה על הקישור תחזיר אותך לאתר ותאשר אוטומטית את כתובת האימייל שלך. גם במידה ובחרת שלא לחשוף במודעה שלך את כתובת האימייל, העובדה שאישרת את כתובת האימייל תופיע בפרופיל שלך כמדד לאמינות, והנה חיוני לבניית אמון עם מעסיקים.
 

התחברות עם פייסבוק: הרשמה ראשונית או כניסה לאתר helpbook באמצעות הפייסבוק חוסכת ממך לזכור סיסמה נוספת, ומהווה עוד נדבך של אמינות שנותן תחושת ביטחון למעסיקים.
בפרופיל האישי שלך יראו שהתחברת לאתר דרך פייסבוק.

חזרה לתפריט

ריבוי מועמדויות

מועמדים יכולים להגיש מועמדות לעבודה במספר תחומים. כל עוד כל המודעות פעילות, כולן יוצגו בפרופיל האישי.

חזרה לתפריט

האם חייבים לשלם בשביל לפרסם מודעה?

ממש לא! פרסום פרופיל כלול בחבילת הפרסום הבסיסית באתר. החבילה הבסיסית כוללת גם צפייה במודעות דרושים מלאות (כולל פרטי התקשרות במידה ומפורסמים) וגם פרסום מודעה, כל זאת ללא תשלום. כמו כן, באתר מוצעת חבילה בתשלום למועמדים, פרטים נוספים >>

חזרה לתפריט

מדוע מומלץ וחשוב למלא כתובת מגורים מלאה?

מנגנון החיפוש של אתר helpbook פועל לפי מיקום, ובכך ניתן לחסוך פניות לא רלוונטיות ולעודד פניות רלוונטיות.
חשוב לדעת שמלבד כתובת מגורים (שאינה מפורסמת במלואה באתר), המועמדים מוזמנים לציין במודעה היכן הם רוצים לעבוד. כלומר, מועמדים המתגוררים ברמת-גן יכולים להגדיר את כל אזור המרכז כרלוונטי, או לחילופין רק את תל אביב מרכז כאזור רלוונטי. מנגנון זה מטרתו לייצר התאמה מקסימלית בין דרישות המועמדים לדרישות המעסיקים המחפשים עובדים.
אין סיבה לדאגה! אתר helpbook שומר על פרטיותכם ולא חושף את הכתובת המדוייקת פרט לשם היישוב. התצוגה במפה הינה במיקום אקראי וברדיוס אקראי, שמתייחס לאזור הכתובת האמיתית, אך לא חושף אותה.

חזרה לתפריט

 

חיפוש משרות

כיצד לחפש משרות באתר?

תצוגות תוצאות החיפוש

חיפוש מתקדם

מי אחראי על הנתונים הנמסרים במשרות המפורסמות?

הערות וסימוני העדפה

כתובות המשרות

לחזרה לראש העמוד

כיצד לחפש משרות באתר?

באתר helpbook הושקעה מחשבה רבה במנוע החיפוש ובהפקת מידע מועיל.
המטרה הינה חיפוש נוח ואינטואיטיבי, שמאפשר חיפוש ממוקד ויעיל של משרות רלוונטיות.
 

חיפוש בסיסי
"סרגל" החיפוש הראשי נמצא בראש העמוד


כפתור תוצאות נמצא בחלקו השמאלי של סרגל החיפוש. לפני הלחיצה עליו יש להגדיר מה בדיוק מחפשים. ראשית, האם מחפשים מועמדים לעבודה או משרות - מודעות דרושים. כמו כן, בוחרים תחום העסקה מבין האפשרויות:

 • טיפול בילדים
 • משק בית ובישול
 • מטפלים לקשישים ולסיוע
 • דוגווקינג וטיפול בחיות

לכל קטגוריית חיפוש קיימות תת קטגוריות. למשל, בתחום הטיפול בילדים ניתן לבחור באותו התפריט גם תת קטגוריה:

 • בייביסיטר
 • מטפלת
 • אופר
 • משפחתון
 • מטפלת לגן ילדים
 • קייטנה

חיפוש לפי אזור
הגדרת אזור חיפוש. אזורי החיפוש מדורגים החל מחיפוש בכל האזורים (כלומר כל הארץ), חיפוש באזור המרכז וכך הלאה. ניתן לחילופין להקליד שם של יישוב והחיפוש יתמקד בו.

חיפוש לפי רדיוס
בחיפוש זה ניתן להקליד כתובת מדויקת של מקום מגוריכם ולחפש משרות ברדיוס מסויים בסביבה.

חזרה לתפריט

תצוגות תוצאות החיפוש

שתי אפשרויות לצפייה בתוצאות החיפוש

 • תצוגת תוצאות ברשימה
  תצוגה המראה רשימה של המודעת שעלו בחיפוש כשמופיעים בהן רק הפרטים הבסיסיים ומפה קטנה למיקום המשרה. לחיצה על המודעה תפתח את תיאור מלא של המשרה מלא שכולל את כל הפרטים שלה.
 • תצוגת תוצאות במפה
  כדי לעבור לתצוגת מפה יש ללחוץ על כפתור תצוגת מפה. כאן המודעות מוצגות על גבי מפה גדולה, עם טבלה ובה רשימת המודעות. לחיצה על שם המודעה בטבלה תמקם אותה על גבי המפה עם פרטים בסיסיים, ולחיצה על החלון תוביל לתצוגה עם פרטים מלאים.

מיון
בברירת המחדל של הצגת תוצאות החיפוש המודעות ממוינות על פי המיון של אתר helpbook. ניתן לבחור מיונים שונים, למשל לפי מרחק, לפי תעריף וכד'.

חזרה לתפריט

חיפוש מתקדם

החיפוש הראשוני בסרגל החיפוש העליון כולל רק את סוג המשרה ומיקומה, ולאחריו ניתן לבצע חיפוש מתקדם ולסנן את המודעות לפי צרכים ודרישות ייחודיים. לדוגמה, ניתן לסנן לפי תעריף, היקף המשרה וכן הלאה.
התפריט בחיפוש המתקדם מותאם לתחום המשרה שנבחרה ומשתנה בין הקטגוריות השונות.

איך עובד החיפוש ב-helpbook?
דוגמה לתפריט חיפוש מתקדם:

זהו תיאור תפריטי המשנה:

 • הגדרות המשרה והמיקום
  הגדרת סוג המשרה המבוקשת והמיקום שלה. בתחום טיפול בילדים ניתן גם לבחור תת תחום: בייביסיטר, מטפלת, אופר, משפחתון, מטפלת לגן ילדים, קייטנה.
  חשוב לשים לב שלאחר שינוי הפרטים יש ללחוץ על "עדכון תוצאות החיפוש".
 • פרטי משרה
  מיון לפי פרטים כלליים על המשרה, כמו למשל היקף המשרה, שפה נדרשת, השכלה נדרשת ועוד. חשוב לשים לב שתוצאות החיפוש מתעדכנות באופן מיידי לאחר הבחירה ואין צורך בלחיצה על חיפוש.
 • פרטים כלליים
  פרטים כלליים על המשרה. למשל, ניתן להציג רק מודעות שעודכנו לאחרונה, או רק מודעות עם תמונה.
 • מילות מפתח
  חיפוש לפי טקסט במודעות שפורסמו.

חזרה לתפריט

מי אחראי על הנתונים הנמסרים במשרות המפורסמות?

המדיניות שלנו היא לפרסם את המידע כפי שאנו מקבלים אותו ממפרסמי המודעות. כמות המידע ואיכותו הינם באחריות מוסרי המידע ואין לאתר אפשרות לערוב למידע הנמסר בו. באתר helpbook אנו מאמינים שהכלים שפיתחנו, יחד עם שיתוף הפעולה של משתמשי האתר - המועמדים והמעסיקים - יסייעו ליצירת שיתוף מידע ממוקד, מדוייק ויעיל. כמובן שעליך לבדוק את כל מה שחשוב בעיניך לפני הסיכום על המשרה ולצורך קבלת ההחלטה. בסופו של דבר הסיכום בין המועמדים למעסיקים נעשית מחוץ לאתר, ואין לאתר helpbook מעורבות או אחריות בנוגע אליו.

חזרה לתפריט

הערות, הגשת מועמדות וסימוני העדפה

לאתר יש שירות חדש וייחודי המאפשר להגיע למעסיקים בצורה הקלה והנוחה ביותר. בכל מודעת דרושים ישנה אפשרות להגיש מועמדות למשרה בלחיצת כפתור וכך נשלח הפרופיל האישי אל מפרסמ/ת המודעה ונחסכים טלפונים ופניות מיותרים. לפני כל הגשת מועמדות אנו מציעים ומאפשרים לשפר את הפרופיל על מנת שיתאים למשרה המבוקשת ו"יעשה את העבודה". כל הגשות המועמדות מופיעות ביומן האישי לצורך מעקב

תהליך החיפוש מצריך חשיבה ולעתים אורך זמן, ולכן, במטרה ייעל אותו, ניתן לסמן העדפות אישיות ולרשום הערות על גבי המודעות. סימוני ההעדפות וההערות שלך יהיו חשופים רק בפניך, והשימוש בהם פתוח לכל מי שנרשם לאתר וכלול בחבילה הבסיסית.

חזרה לתפריט

כתובות המשרות

כדי לשמור על פרטיות מפרסמי המשרות, הצגת הכתובת מוצגת בקירבת מקום ובמרחק אקראי מהכתובת שנמסרה. בדרך זו יש מושג ברור על המרחק של המשרה מאזור המגורים שלך.

חזרה לתפריט

 

פייסבוק - הלפבוק

מהו חיבור באמצעות פייסבוק וכמה הוא בטוח?

היתרונות בחיבור באמצעות פייסבוק

פרטיות בחיבור באמצעות פייסבוק

לחזרה לראש העמוד

מהו חיבור באמצעות פייסבוק וכמה הוא בטוח?

חיבור עם פייסבוק (facebook connect)  הינו שירות שצבר תאוצה ומקובל היום באתרים בכל העולם. הסיבה פשוטה מאוד – הפופולאריות של פייסבוק, והרעיון שבמקום לזכור שם משתמש וסיסמה לכל אתר, ההזדהות בעזרת פייסבוק מאפשרת כניסה עם השם והסיסמה של הפייסבוק. בנוסף מרוויחים הנרשמים שמירה על סטנדרטי האבטחה של פייסבוק כאשר שם המשתמש והסיסמה לפייסבוק מאוחסנים אצלם.

חזרה לתפריט

היתרונות בחיבור דרך פייסבוק

 • פחות סיסמה לזכור
 • קיצור תהליך ההרשמה
 • בניית אמינות אינדיקציה לכך שהתחברת עם פייסבוק תופיע בפרופיל האישי שלך, ותוסיף אמינות לפרופיל שלך.

חזרה לתפריט

פרטיות בחיבור עם פייסבוק

אנחנו ב-helpbook מתחייבים שלא לפרסם דבר בפרופיל האישי שלך בפייסבוק, ולא לתת קישור מהאתר לפרופיל האישי שלך.

חזרה לתפריט

 

אזור אישי והשימוש בו

מה הוא אזור אישי?

מהו חוזק הפרופיל שלי, האם הוא משפיע וכיצד ניתן לשפרו?

מה תוקף החבילה שרכשתי?

הארכת תוקף חבילה

כיצד אוכל לעדכן, להוסיף, לכבות או להפעיל מודעה?

כיצד משנים סיסמה?

כיצד לייעל את תהליך החיפוש בעזרת סימון משרות כרלוונטיות, בסימן שאלה אולא רלונטיות? וגם רישום הערות

מהן חוות הדעת המפורסמות עלי, היכן אוכל לראות אותן, האם אוכל להשפיע על חוות הדעת, ומה קורה אם לדעתי הכניסו תוכן לא ראוי בחוות הדעת שלי?

לחזרה לראש העמוד

מה הוא אזור אישי?

הזירה בה מתנהלים החשבון שלך, המודעות שלך, והמשרות שמצאת.

מטרת האזור האישי היא להקל בתהליך החיפוש, בניהול החשבון שלך ב-helpbook,     בניהול המודעות שלך ובתיעוד המשרות שמצאת. האזור האישי מורכב ממספר שלבים שנפתחים בלחיצה.

חזרה לתפריט

מהו חוזק הפרופיל שלי? האם הוא משפיע? כיצד אוכל לשפרו?

מהו חוזק הפרופיל שלי? חוזק הפרופיל הנו מדד שמשקלל אוטומטית את כמות המידע שהזינו מועמדים לאתר. המדד נבנה משום שכמות המידע משפיעה על רצינות המודעה. את חוזק הפרופיל שלך אפשר לראות באזור האישי שלך באתר.
האם לחוזק הפרופיל יש השפעה? מובן שפרופיל "חזק" יהיה יותר אטרקטיבי למעסיקים. כאן יש אינטרס משותף לכולם – לך, למעסיקים ולנו כאתר. באתר helpbook ישנה עדיפות בתוצאות החיפוש למודעות של מועמדים עם פרופיל חזק, כאשר חוזק הפרופיל מהווה פרמטר בשקלול מיקום הפרופיל בתוצאות החיפוש, ופרופיל חזק ימוקם יותר גבוה בתוצאות.
כיצד אוכל לשפר את חוזק הפרופיל שלי? פשוט מאד... באזור האישי ניתן לראות מה חסר לצורך חיזוק הפרופיל שלך. בנוסף אפשר פשוט ללכת לאזור האישי -> הפרופיל שלי ולהעלות את כל הנתונים:

 • תמונה
 • וידאו
 • פרטי ממליצים
 • אישור כתובת אימייל
 • חיבור באמצעות פייסבוק
 • פרטי זמינות בטבלת הזמינות השבועית

בנוסף לכך וחשוב לא פחות: מענה מקיף על השאלון האישי בהרשמה ופירוט מקיף של הניסיון והכישורים – חשובים מאד להצלחה. תמיד אפשר לחזור לשאלון דרך עריכת המודעות: אזור אישי -> ניהול המודעות -> הגדרות הפרטיות שלי.

חזרה לתפריט

מה תוקף החבילה שרכשתי?

את תוקף החבילה ניתן לראות בניהול ושדרוג החבילה שלי באזור האישי.

חזרה לתפריט

הארכת תוקף חבילה

ניתן להאריך את תוקף החבילה ע"י בחירת חבילה נוספת. למשל, אם תוקף החבילה מסתיים בעוד שבוע, ניתן לבחור דרך ניהול ושדרוג החבילה שלי תקופה נוספת, שתתחיל מיום סיום תקופת החבילה הנוכחית.

חזרה לתפריט

 

כיצד אוכל לעדכן, להוסיף, לכבות או להפעיל מודעה?

אזור אישי -> המודעות שלי ופרטיות
מהן האפשרויות:

 • לעדכן מודעה קיימת.
 • לכתוב מודעה חדשה לחיפוש עבודה בתחום נוסף.
 • לכבות מודעה (להפסיק את פרסומה באתר).
 • להפעיל מודעה שכובתה .

אם היתה לך מודעה למשרת מטפלת וכיבית אותה, בחיפוש הבא ניתן יהיה להפעיל את המודעה ורק לעדכן את הפרטים שהשתנו.

חזרה לתפריט

כיצד משנים סיסמה?

כאשר נכנסים לאתר באמצעות סיסמה או באמצעות פייסבוק, אפשר לשנות סיסמה כאן: אזור אישי ->הפרופיל שלי -> הפרטים שלי. במידה והסיסמה נשכחה תמיד אפשר ללחוץ על כניסת משתמש, לסמן שכחתי סיסמה ולמלא את כתובת האימייל שלך. במקרה כזה יישלח אליך אימיייל שיאפשר כניסה חד פעמית לאתר לצורך עדכון סיסמה באזור האישי.

חזרה לתפריט

כיצד לייעל את תהליך החיפוש בעזרת סימון משרות כרלוונטיות, בסימן שאלה או לא רלונטיות? וגם:רישום הערות.

חיפוש משרות הנו תהליך שמצריך מחשבה ועשוי לקחת זמן. לעיתים מרוב היצע, אנו שוכחים את מה אהבנו, אל מה התחברנו, עם מי דיברנו וכדומה. באתר helpbook יש אפשר לעשות סדר בתהליך, בצורה פשוטה ויעילה:
סימון
בחלק העליון של כל מודעה יש אייקונים לסימון. בלחיצת כפתור אפשר לסמן לכל משרה רמת העדפה.
הערות
דרך האייקון של הכתיבת הערה או בלשונית הערות בתוך המודעה המלאה, אפשר לכתוב הערות אישיות (כגון התרשמות, תיעוד שיחה וכד').
גישה לסימונים
בכל שלב ניתן לראות באזור האישי את כל המודעות שסומנו. הסימונים הינם פרטיים ורק מי שסימן אותם יכול לראותם.

חזרה לתפריט

מהן חוות הדעת המפורסמות עלי? היכן אוכל לראות אותן? האם אוכל להשפיע על חוות הדעת?

מהן חוות הדעת המפורסמות עלי? מעסיק שנרשם לאתר בחבילה המאפשרת  לו ליצור קשר עם מועמדים רשאי לכתוב חוות דעת על מועמדים, וחוות הדעת חשופות לכל משתמשי האתר. גם מנויים לשעבר בחבילה שכזו באתר יכולים לכתוב חוות דעת.
מדוע לא כולם יכולים לכתוב חוות דעת? כדי לשמור על סף של מחויבות ורצינות.
חוות הדעת שיפורסמו ישמרו על פרטיות הכותבים, הן לא תכלולנה את הפרטים המלאים ופרטי הקשר של הכותבים אלא שם פרטי ואות ראשונה של שם המשפחה בלבד.
על מועמדים שפירסמו מודעות בכמה תחומים, כל מעסיק יוכל לכתוב חוות דעת בתחום אחד בלבד.

היכן אוכל לראות את חוות הדעת?
אפשר לראות את חוות הדעת באזור אישי -> חוות הדעת שכתבו עלי.

האם אוכל להשפיע על חוות הדעת?
המועמדים לא יכולים להשפיע ישירות על חוות הדעת, משום שאתר helpbook מבקש ליצור מערכת מידע אמינה. אמנם על תוכן חוות הדעת לא ניתן להשפיע, אך כן אפשר להשפיע על ידי:
בקשה אישית שיכתבו עליך חוות דעת: לבקש ממי שיכול לחוות עליך דעה מקצועית (ורשום באתר) - לרוב מעסיקים ישמחו לעזור. חשוב להדגיש שהשם המלא והפרטים של הכותב לא יתפרסמו וישארו חסויים.
 

מה קורה אם הכניסו תוכן לא ראוי בחוות הדעת שלי?
אם לדעתך חוות הדעת אינה לגיטימית או פוגעת – באפשרותך לפנות אלינו. אנו משתדלים לשמור על אתר מהימן ובטוח למועמדים ומעסיקים. במקרים של טענות שמוצדקות לטעמנו, אנו שומרים את האפשרות לקבל את הטענה ולהסיר את חוות הדעת מהאתר. 

חזרה לתפריט

 

הפסקת פרסום מודעה

כיצד מפסיקים פרסום מודעה?

חזרה לתפריט

כיצד מפסיקים פרסום מודעה?

אם רוצים להפסיק פרסום מודעה בתקופת החבילה, ניתן לבצע זאת בלחיצת כפתור באזור אישי -> המודעות שלי ופרטיות

כיבוי מודעה

פרסום המודעה יופסק, אך התוכן שלה נשמר בחשבון לשימוש עתידי וניתן להפעילה מחדש.

 

סגירת חשבון

כיצד סוגרים חשבון?

חזרה לתפריט

כיצד סוגרים חשבון?

בכל עת ניתן לסגור את החשבון, ובעתיד להפעילו מחדש. סגירת חשבון מכבה את כל שליחת המיילים מהמערכת ומפסיקה את פירסום כל המודעות (במידה וישנן).סגירת החשבון מתבצעת בזירת אזור אישי

 

הכל על... אפשרויות התשלום באתר

טרם נרשמתי, כיצד משלמים?

לרשומים בחבילה ללא תשלום. כיצד ניתן לשדרג חבילה?

מהם אמצעי התשלום איתם ניתן לשלם?

האם התשלום בטוח?

מהו תהליך התשלום?

האם זה חיוב מתחדש או חד פעמי?

האם אקבל חשבונית?

האם helpbook גובה תשלום מהמועמדים או מהמעסיקים בעבור השמה?

חזרה לתפירט

טרם נרשמתי, כיצד משלמים?

בעת ההרשמה לאתר אין חובת תשלום וכמועמדים אפשר להשתמש באתר לגמרי בחינם. התשלום נועד להבליט ולקדם את מודעתך, וכן לזרז את תהליך קליטתה - ובסופו של דבר להגדיל את הסיכוי למציאת עבודה ביעילות ומהירות רבה יותר.  
בחירת החבילה הינה חלק מתהליך הרישום, ולאחר מילוי הפרטים - לפני סיום הרישום - ישנה אפשרות לבחור חבילה מתאימה. אפשר בהחלט לשדרג את החבילה בהמשך. מי שכבר רשום באתר יכול לבחור מחדש חבילה דרך האזור אישי-> ניהול ושידרוג החבילה
במידה ובחרתם בחבילה בתשלום, יש להכניס פרטים לצורך סליקה.
חשוב להדגיש שכחלק מהתהליך העדכני והמודרני בדרישות אבטחת אתרים, התשלום נעשה ישירות מול הגורם השלישי ומספר כרטיס האשראי כלל לא מגיע אלינו.

חזרה לתפריט

לרשומים בחבילה ללא תשלום. כיצד ניתן לשדרג חבילה?

שידרוג חבילה מבוצע דרך האזור האישי-> ניהול ושידרוג החבילה שלי. כאן ניתן לבחור את החבילה המתאימה ולשדרג אותה.

חזרה לתפריט

מהם אמצעי התשלום איתם ניתן לשלם?

ניתן לשלם בכרטיסי אשראי או דרך paypal. עקרונית מכובדים כרטיסי אשראי מסוג ויזה, ישרכארט, דיינרס (יכול להשתנות בהתאם למדיניות או הסכמים משתנים עם חברת הסליקה והאשראי).

חזרה לתפריט

 

האם התשלום בטוח?

הן חברת paypal והן חברת הסליקה באשראי הינן חברות מקצועיות המאפשרות רכישה בטוחה בתהליך פשוט.

helpbook לא מאחסן פרטי כרטיס אשראי, במטרה להוריד את הסיכון מהלקוחות שלנו ומעצמנו.

חזרה לתפריט

מהו תהליך התשלום?

תהליך התשלום פשוט ונוח:

 • בחירה בחבילה המתאימה

 • מילוי פרטים ראשוניים באתר

 • במידה ובוחרים בפייפאל השלמת פרטים (כגון מספר כרטיס אשראי ותוקפו) בפייפאל ואישור התשלום

 • המשך גלישה בhelpbook

חזרה לתפריט

האם החיוב מתחדש או חד פעמי?

החיוב הינו חד פעמי. לרכישת חבילה לתקופה נוספת, או הארכת החבילה הנוכחית שברשותך יש לגשת לאזור אישי -> ניהול ושדרוג החבילה שלי.

חזרה לתפריט

האם אקבל חשבונית?

עם קבלת האישור על הרכישה מחברת הסליקה או paypal תונפק ותישלח חשבונית בדוא"ל – ישירות לכתובת איתה נרשמתם.

חזרה לתפריט

האם helpbook גובה תשלום מהמועמדים או מהמעסיקים בעבור השמה?

חד משמעית - לא. helpbook אינו קשור לסגירת הסכמים בין המועמדים למעסיקים ולהיפך. תפישת העולם שלנו הינה להיות כלי יעיל, מגוון, נוח ובטוח לשימוש להעברת אינפורמציה במטרה להיטיב עם המועמדים והמעסיקים. מועמדים יכולים, במידה ויבחרו, לשלם בעבור הבלטה וקידום המודעה שלהם. מעסיקים משלמים עבור הזכות לקבל פרטי קשר (ועוד פרטים מסויימים) על מועמדים, ועל מנת לפרסם מודעה. אנחנו לא מעורבים ואף לא יודעים על המשך התהליך המתקיים בין המועמדים והמעסיקים.

חזרה לתפריט

 

בטיחות

מה האחריות של helpbook בעניין בטיחות?

מהן התכונות של המערכת הקשורות בבטיחות?

מה מומלץ לעשות לצורך בטיחות?

כיצד אוכל לשדר אמינות ומהימנות, ולהקפיד על ביטחון בתהליך החיפוש וגם לאחר תחילת העבודה?

לחזרה לראש העמוד

מהי האחריות של helpbook בעניין בטיחות?

הבטיחות אצלנו בעדיפות עליונה. אנחנו פועלים כל הזמן לבנות ולפתח מערכת שתוכל לספק בטיחות במידע. עם זאת חשוב לנו להדגיש שהאינפורמציה שאנחנו מוסרים באתר לגבי משרות, המלצות וחוות דעת על מועמדים (וכנ"ל לגבי המידע שאתם מוסרים כמועמדים) מוצגת כמו שהיא מתקבלת, מבלי לקחת אחריות על טיב המידע ומהימנותו.

על המשתמשים לדעת שבכל מקרה עליהם לבדוק ולוודא בהתאם לשיקול דעתם את מהימנות המידע והמשרות.

לחזרה למידע על בטיחות

מהן התכונות של המערכת הקשורות בבטיחות?

המידע שנקלט במערכת מוצג כפי שאנו מקבלים אותו, ואין לנו יכולת לאמת אותו. מועמדים, חשוב לדעת שרק מעסיקים הרשומים בחבילה רשאים לקבל פרטי קשר. אמנם ייתכנו יוצאים מן הכלל, אך אנו מאמינים שיצירת מנוי לאתר מהווה מדד רצינות גבוה ומספק. היות ומעסיקים חרדים מאד לעיניין הבטיחות מסיבותיהם הברורות, פיתחנו מנגנון שעוזר למעסיקים לקבל אינדיקציות רבות לגבי המידע שמעלים המועמדים לאתר. אנחנו מאמינים שהמנגנון מוביל למצב של ברירה טבעית המעודדת אמינות, מהימנות ואיכות:

 • ריבוי מידע המידע שהמועמד נדרש למלא אמור לתת תמונה רחבה על המועמד.

 • עידוד ריבוימידע באתר helpbook אנחנו מעודדים מועמדים למסור מידע רב ככל שניתן על ידי קידום של מודעות על פי כמות הפרמטרים שיש בהן. המידע כולל פרטי קו"ח וכן וידאו, תמונה, ממליצים ועוד.

 • אימות מידע באתר helpbook בכל פרופיל מצויין האם המועמד אישר את הטפלון שלו, כתובת האימייל שלו והאם נרשם באמצעות פייסבוק, וכן האם ניתן לראות אם יש חברים משותפים עם מועמדים בפייסבוק, ולעיתים גם את זהותם (המידע תלוי בין השאר בהרשאות שמתקבלות מפייסבוק, מדיניות פייסבוק והמידע המתקבל בפועל מפייסבוק).

 • חוות הדעת ניתנות על ידי חברי האתר ונשמרות לאורך זמן. עם הזמן אנו מקווים שמועמדים יצברו חוות דעת ובאופן טבעי בעלי חוות הדעת הגבוהות יבלטו.

חזרה לתפריט

מה מומלץ לעשות לצורך בטיחות?

אנו ממליצים לך לבצע את כל הבדיקות הנדרשות לצורך קבלת ביטחון ממעסיקים. ישנם מספר אמצעים שחלקם טכניים לחלוטין וחלקם מבוססים על תחושה אישית:

 • עיברו על המידע המופיע במודעה שהמעסיק פירסם באתר - אם פירסם.

 • יש לבצע קשר ראשוני באימייל או בטלפון.

 • חשוב להיפגש עם המעסיקים. לדבר איתם, ותמיד לזכור שראיון הוא דו סיטרי וזכותך ואף חובתך לברר כל מה שנחוץ לצורך קבלת החלטה טובה ונכונה.

חזרה לתפריט

כיצד אוכל לשדר אמינות ומהימנות, ולהקפיד על ביטחון בתהליך החיפוש וגם לאחר תחילת העבודה?

המעסיקים שמפקידים בידך את היקר להם ירצו לקבל ביטחון עוד לפני הטלפון הראשון והפגישה הראשונה איתך. מעסיקים יפנו בראש ובראשונה למועמדים שישדרו אמינות ומהימנות, ולכן מומלץ לנצל את מגוון האפשרויות העצום של המערכת שלנו.
יש למלא את השאלוןבאופן מלא, מפורט וכנה.
חשוב להוסיף תמונה, וידאו, פרטי ממליצים, ולדאוג לאשר את כתובת האימייל והטלפון שלך. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לא לפרסם כלל פרופילים שבהם אין אישור של כתובת אימייל וטלפון.
אם יש באפשרותך – מומלץ להתחבר אלינו באמצעות הפייסבוק, ולאפשר בכך למעסיקים לצפות בחברים משותפים.
בנוסף מומלץ לבקש ממעסיקים שמכירים אותך והם חברים באתר helpbook לתת את חוות דעתם עליך.

בטיחות, אמינות ואמון

בטיחות, אמינות ואמון הם הנושאים החשובים ביותר למעסיקים וכמובן גם לך.
לכן חשוב להקפיד על:

 • קיום הבטחות הבטחות זה כל מה שסוכם בינך לבין המעסיקים. החל מהגעה בזמן, כל משבר קטן באמון יכול להיות קריטי להמשך העבודה.
 • תקשורת עם המעסיקים יש לוודא שהמעסיקים יודעים את מה שנדרש ממך, ולא להמתין שיישאלו אותך שאלות. דיווח יכול להיות בשיחה, וגם בהשארת מכתב. הכל לפי הנוחות שלך ושל המעסיקים.
 • דיווח אמין חשוב מאוד לדווח למעסיקים על כל מה שרלוונטי לעבודה.
 • בטיחות בני-אדם, בעלי חיים ורכוש עליהם אתם מופקדים מעסיקים מפקידים בידך את היקר להם מכל ומצפים (ובצדק!) ליחס הולם, לאחריות ולעירנות. לכן, גם אם לא הגיעו אליך דרישות מפורשות בעינייני בטיחות מהמעסיקים – יש להקפיד על הצבת סטנדרטים גבוהים מעצמך. על בטיחות לא מתפשרים.

חזרה לתפריט