טיפים לבטיחות

בחיפוש עובדים ובחיפוש עבודה תמיד חשוב לברר כמה שיותר פרטים, במיוחד כשמדובר בעבודה שמתבצעת בסביבה הפרטית.

הסיבה ברורה: אנחנו רוצים, ובצדק, להרגיש שלווים ובטוחים שעשינו את הבחירה הטובה ביותר.

כיצד ניתן להיעזר בhelpbook?

helpbook עושה ויעשה הכל כדי לסייע לכם לבצע בחירה שתעמוד בקריטריונים שלכם. בזכות מערכת פרסום וחיפוש מתקדמת, שפותחה במטרה לתת את המענה הטוב, הנוח והמקיף ביותר וכוללת מגוון אפשרויות תוכן להצגת שפע של מידע רלוונטי. בין השאר ניתן למצוא מידע כגון (בהתאם למה שהמועמדים בחרו להעלות) תמונות, סרטוני וידאו, שאלון מוקפד ומפורט שמתאים לסוג המשרה, חוות דעת שנכתבות על ידי מנויי האתר, המלצות מוקלטות ממעסיקים (בהתאם לשיתוף הפעולה של כל הצדדים) ועוד. 

עם זאת חשוב לזכור: אתר helpbook אינו אחראי למידע שמתפרסם ולא מחווה דעתו על מועמדים או על משרות:

המידע שמתקבל ממפרסמי המודעות, הממליצים וכותבי חוות הדעת מופיע בדיוק כפי שהתקבל במערכת. הסיבה: לאתר helpbook אין אפשרות לבדוק את מהימנות המידע הנמסר. לכן חשוב לנו להדגיש שאין לנו אחריות על המידע שמוצג באתר, ובוודאי שלא על מפרסמי המידע. 

ואיך ממשיכים לאחר שמוצאים מודעה מתאימה באתר helpbook?

ראיון חובה

כמובן שלפני שבוחרים, בכל סוג של משרה, חשוב שיתקיים ראיון מקיף; לשאול את כל מה שחשוב לכם לדעת, לקבל רושם ראשוני וגם ללכת עם האינטואיציה שלכם - הריאיון והקשר בין שני הצדדים מאד חשובים ביותר להצלחת התהליך, במיוחד כאשר מדובר על עבודות במרחב הביתי. 

המלצות ומידע נוסף

שיחות עם ממליצים ומידע נוסף תמיד יכולים לעזור. לכן לקראת הסגירה מומלץ לשוחח עם גורם חיצוני כמו ממליצים או מכרים משותפים.  אבל... חשוב לזכור ולקחת בחשבון שממליצים בדרך כלל יעדיפו לספר על היתרונות, ופחות על החסרונות. החוכמה במקרים אלה היא לדעת לשאול את השאלות הנכונות וגם לדעת להקשיב.

לבקש הצגת תעודה מזהה

לצורך אימות מידע חשוב יש לבקש לראות תעודה מזהה טרם תחילת התקשרות ולשמור את הפרטים.

ניהול שוטף

גם לאחר תחילת העבודה, חשוב לדעת לנהל נכון את הדברים - זה נכון לכל עבודה ובוודאי לעבודות הקשורות במרחב הביתי. חשוב להבהיר ולדעת את הדרישות וחשוב שתתקיים בקרה מתמדת שקשורה גם לעבודה עצמה וגם לאספקטים הבטיחותיים. 

ואיך אתרhelpbook  מסייע?

באמצעות מידע מגוון שיכול לעזור בבניית אמון ואמינות בין הצדדים. בנוסף, עם הזמן תיבנה "חוכמה קהילתית" באמצעות חוות הדעת שיצטברו באתר. אנו מדגישים שהמידע באתר מפורסם כפי שהוא נמסר על ידי מוסרי המידע ומובא כפי שהתקבל (as is).  

  1.  תמונה ווידאו - המועמדים והמעסיקים מוזמנים להעלות לאתר תמונה, והמועמדים מוזמנים להעלות גם סרטון היכרות. אנו מבקשים מהמועמדים שהתמונה שמעלים תכלול אותם (כלומר שלא יעלו תמונה בה הם אינם מצולמים). תמונה ווידאו מאפשרים התרשמות ראשונית שאין שניה לה, ועוזרים מאד בסינון הראשוני של המודעות. יש כאן אלמנט משמעותי שקשור בבטיחות: פרסום תמונה או סרטון וידאו משמעותם פתיחות. הפרסום משדר במידה רבה שהמפרסם מוכן להיחשף ואין לו מה להסתיר, כאשר ברור שבאפשרותך (כמעסיק או מועמד) לראות שהתמונה תואמת את המציאות בעת שנפגשים. חשוב לדעת שהתמונה נגישה וגלויה לכולם (ולא רק למנויי האתר). לכן בדר"כ מי שמפרסם תמונה או סרטון ווידאו זוכה ליותר פניות.
  2.  המלצות מוקלטות - המועמדים מזינים פרטי ממליצים, ונציגי אתר helpbook מראיינים ומעלים את ההקלטה לאתר כפי שהיא – וכמובן ביחס למוכנות הממליצים לשתף פעולה, ולאישור של המועמדים להעלות את ההקלטה לפרופיל שלהם.
  3.   חוות דעת - מעסיקים שרכשו חבילת מנוי יכולים לכתוב חוות דעת על מועמדים שהם מכירים. בעזרת חוות הדעת המצטברות תיווצר סוג של קהילה, שהשותפים לה מסייעים זה לזה ביצירת זירה למציאת עבודה ועובדים איכותיים. 
  4.  אימות דוא"ל ומספר טלפון – בפרופיל של כל המועמדים מצויין האם הם ביצעו אימות של כתובת האימייל. בדיקת אימות כתובת דוא"ל מתבצעת על ידי שליחת אימייל למועמדים, ובקשה מהם לאשר קבלתו. יש גם אינדיקציה לאישור מספר טלפון. אישור מספר טלפון נעשה על ידי קוד בסמס או במקרים אחרים על ידי שיחה או הודעה טלפונית ממספר טלפון מזוהה התואם לזה שעימו נרשמו. למעשה אנו מאשרים לפרסום רק פרופילים של מועמדים שאימתו הן את כתובת האימייל והן את מספר הטלפון. ייתכנו אי התאמות במקרים שעם הזמן הטלפון או האימייל השתנו. אנו מבקשים ומעודדים מכל משתמש שנתקל בפרטים לא מדוייקים לדווח לנו על כך, ובכלל זה גם פרטי קשר. 
  5.  חיבור עם פייסבוק - בפרופיל של כל המועמדים מצוין האם התחברו לאתר דרך פייסבוק
  6.  עידוד דיווח משתמשים על אי דיוק בפרטים - אנו מעודדים מעסיקים עם חבילה בתוקף, שנתקלו בפרטים של מועמד שאינם מדוייקים במודעה לעדכן אותנו בכך. הממשק לעידכון נמצא ליד פרטי הקשר של המועמדים. ישנה הטבה הקשורה בכך. ההטבה מפורטת ליד הממשק לדיווח ויכולה להשתנות מעת לעת. ואכן אנו מקבלים עידכונים וזה מאד מסייע.